OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Co oznacza wolny rynek energii?

W dniu 1 lipca 2007 roku weszła w życie liberalizacja dostaw energii elektrycznej, zmiana ta generuje nową siłę rynkową wolnego wyboru.  Oznacza to, że każdy konsument energii ma możliwość wyboru oferty, która najlepiej pasuje do jego potrzeb.  Nadal cześć opłat pozostaje regulowana przez rząd, Celem uwolnienia rynku jest osiągnięcie wolnej konkurencji pomiędzy przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą.

OSD Operator Systemu Dystrybucyjnego

Wprowadzono nowa klasyfikację przedsiębiorstw energetycznych: spółek dystrybucyjnych oraz firm handlowych.

Dzięki pełnej liberalizacji rynku energii, odbiorca może zyskać więcej jednak, taryfy G11 dla odbiorców domowych nie są w pełni uwolnione.

Kontrola sektora energetycznego

Rząd, za pośrednictwem Urzędu Regulacji i Energetyki gwarantuje, że wszystkie strony uczestniczące w rynku energii zobowiązane są do przestrzegania prawa. Strony są zobligowane do przestrzegania zawartych ze sobą umów, w oparciu o przepisy ochrony konsumentów energii elektrycznej i gazu.

Korzyści z liberalizacji energii dla konsumentów

Chociaż korzyści są nadal bardzo mało widoczne, doświadczenia innych krajów europejskich, które już przeszły ten proces pokazuje, że rynek, oferując klientom szeroki wybór ofert i korzyści zacznie się rozrastać. Celem, jest uzyskanie uczciwych cen energii. Ponadto ważna jest kontrola bezpieczeństwa i dystrybucji, która nadal pozostaje w rękach publicznych, co jest zabezpieczeniem gwarancji dostaw.

Aby osiągnąć uczciwą konkurencję trzeba

Zadbać o równe szanse dla spółek zajmujących się handlem energią, tych istniejących i tych nowych. Na razie czekamy aby konsumenci dostrzegali korzyści ze zmiany sprzedawcy prądu.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź