OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Przepisanie umowy na prąd

Co należy zrobić, aby przepisać licznik prądu na siebie? Należy przedstawić firmie energetycznej dokumenty, które potwierdzają że mamy prawo daną nieruchomość użytkować lub jesteśmy jej właścicielem.

Prąd jest w mieszkaniu

Do sprzedawcy energii elektrycznej należy dostarczyć:

Ten dokument często jest określany jako oświadczenie o wskazaniach licznika prądu na dzień przejęcia danego lokalu. Dzięki temu poprzedni właściciel może się rozliczyć ze sprzedawcą. Protokół powinien być zatem sporządzony z poprzednim właścicielem. W dokumencie powinien się znaleźć dokładny stan licznika. Dokument powinien być podpisany przez nowego i poprzedniego właściciela.

W kolejnym kroku można wybrać sprzedawcę (np. z pomocą porównywarki cen energii EnergiaDirect.pl) i podpisać umowę. Można zostać przy tej samej taryfie, co poprzedni właściciel albo wybrać inną. Warto pamiętać, że zmiany taryfy energetycznej można dokonać raz na 12 miesięcy.

Prądu nie ma w mieszkaniu

Jeśli w danej nieruchomości nie ma prądu to w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy wykonano przyłączenie do sieci i czy wystawiono oświadczenie o wykonaniu przyłączenia. Jeśli przyłączenie jest wykonane to należy podpisać umowy na dostarczanie oraz sprzedaż energii elektrycznej.

Firmie energetycznej należy dostarczyć:

W ciągu 14 dni od otrzymania wniosku dystrybutor energii dokonuje montażu licznika.

Nie ma przyłącza

Jeśli z kolei mieszkanie/dom nie jest przyłączone do sieci elektroenergetycznej to należy złożyć wniosek o przyłącze.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź