OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Porównywarki cen prądu

Porównywarki cen prądu

Ile razy korzystałeś/aś  z porównywarki cen. Jeśli planujemy dokonać zakupu często z nich korzystamy, pokazują nam za jaki produkt ile zapłacimy, ceny pomaż porównywać miedzy sklepami. Od czasu wprowadzenia w polskim Internecie pierwszej porównywarki (2003r.), rynek bardzo się rozwinął. Dziś porównujemy nie tylko ceny elektroniki, porównać można usług, ceny wycieczek a nawet jedzenia z opcją zamówienia dostawy. Tak też powstał pomysł na stworzenie porównywarki cen prądu.

Jak działa, po co jest porónywarka?

Oferty sprzedawców można porównywać względem siebie, na wielu płaszczyznach. Badając oszczędności, jakie osiągniemy po zmianie sprzedawcy, tylko w pierwszym roku nie mogą wprowadzić w błąd. Tak działa Kalkulator cen prądu prowadzony przez URE, bowiem sprzedawcy w pierwszym roku zasypują odbiorcę promocjami oferują nawet darmowy prąd, pod koniec umowy cena wrasta. Trudno też wyliczyć całościowe koszty, jakie pojawią się na rachunku za prąd, gdyż jest ich aż kilka liczone są one na podstawie zużycia, a inne miesięcznie. Każdy dystrybutor ustala swoje stawki, są one zróżnicowane ze względu na dany region kraju.

Każda porównywarka ma własną bazę produktów czy ofert. Nie zawsze porównać można wszystkich sprzedawców, bowiem niektórzy nie życzą sobie, aby porównywano ich oferty.

Z porównywarki cenowej korzystamy, co raz częściej, chcemy porównać niema wszystko, aby znaleźć najlepszą ofertę. Często poza samym mechanizmem porównywarka posiada też rozbudowaną część merytoryczną. Artykuły i poradniki z branży energetycznej nawet formularz kontaktowy, na który można zgłaszać uwagi, skargi i prośby.

Jak działa porównywarka?

Porównywarka to dedykowany program, który po wprowadzeniu dany z oferty sprzedawcy potrafi podać przybliżone koszty, a więc i oszczędności pomiędzy ofertami. O tym czy odbiorcy faktycznie opłaca się zmienić sprzedawcę energii musi on zdecydować sam.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź