OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Końcowe rozliczenie swojego dostawcy energii

Ostateczne rozliczenie można uzyskać tylko wtedy, gdy dokonujesz przełączania do innego dostawcy energii. Wówczas otrzymasz dokładne rozliczenie odnośnie ostatniego, rocznego sprawozdania finansowego. Ponadto na końcowym rachunku na prąd może czekać Cię niemiła niespodzianka, bo będziesz musiał zapłacić dodatkowe pieniądze.

Rozlicznie w trakcie przejścia

Przełączając się do nowego operatora warto zapytać o sprawy dot. licznika. Twój dostawca energii musi przenieść cię na swój system fakturowania, może być tak, że odczytów liczników odbywał się będzie w ciągu 15 dni roboczych od końca miesiąca albo dwóch. Co jeśli nieświadomie podpiszesz zmianę rozliczeń z rzeczywistych na prognozowane. Wówczas Pod koniec roku musisz wyrównać niezapłaconą kwotę za pobrane, ale nienaliczone kilowatogodziny.

Ostateczne rozliczenie przy przesuwaniu procesie zmiany sprzedawcy Dystrybutor OSD ma 5 dni na sprawdzenie licznika i przesłanie końcowego pomiaru do starego, byłego sprzedawcy, który naliczy opłatę. Okazuje się, wówczas, że możesz zapłacić dwie faktury w jednym miesiącu. Nową już po niższych cenach energii oraz tę końcową od starego sprzedawcy.

Sprawdź swój ostateczny rachunek

Zawsze sprawdzaj rachunek, możesz paść ofiarą oszustów. Zmienić może się też numer konta do wpłat, a każdy odbiorca ma swój unikatowy, dlatego dokonanie wpłaty na konto ogólne nie będzie potraktowane, jako wpłata. Każdy rachunek niezależnie od szaty graficznej zawiera te same informacje. Musi z niego wynikać ile masz do zapłacenia za bieżący okres, jakie opłaty ponosisz za usługę przesyłu. Ile kilowatogodzin pobrałeś w danym okresie oraz czy została naliczona opłata za bierne zużycie energii, to zwykle dotyka odbiorców biznesowych.

Różnica w stosunku do rocznego rozliczenia

Końcowe sprawozdanie i rozliczenie roczne nie są takie same. Ostateczne rozliczenie można dostać tylko z przejściem lub przeniesieniem. Roczne sprawozdanie powinno się pojawić u każdego odbiorcy zwykle na koniec roku.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź