OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Jakiego dostawcę prądu wybrać?

Z pośród wielu sprzedawców trudno wybrać tego najlepszego. Na co powinien zwrócić uwagę odbiorca, zdecydowany na zmianę dostawcy energii?  Oto lista kryteriów, która pomoże w wyborze sprzedawcy prądu.

Po co zmiana sprzedawcy?
Dla odbiorcy liczy się tylko niższa cena za kWh, ale to nie zawsze zapewni nam długofalowe oszczędzanie pieniędzy na rachunkach za energię w domu. Oferta z niską ceną  kWh utrzymującą się jedynie w pewnym okresie może nie sprostać naszym oczekiwaniom.

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę energii?

1. Wysokość opłaty handlowej

Ile teraz wynosi opłata handlowa, jaką opłacasz? Cenniki sprzedawców są zróżnicowane, od 1,99 zł aż po 23,90 zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że sprzedawcy za obsługę klienta liczą sobie bardzo słono. Niższa stawka za energię nie zawsze sprawi, że oszczędzamy, alby oszczędzać przy wysokiej opłacie handlowej trzeba zużywać ponad 4000 kWh rocznie. Mniejsze gospodarstwa domowe niech uważają na podwyżki opłaty handlowej.

2. Koszty wypowiedzenia umowy, gwarancja cen

Na ile miesięcy podpisujesz umowę, zastanów się czy interesują Cię długie kontrakty i co w zamian za lojalność dostaniesz. Gwarancja ceny jest ważna, opłaca się, zwłaszcza, że nie da rady prognozować stawek cen, wszystko może mieć wpływ  na ich podwyższenie czy obniżkę od rozwoju instalacji OZE po katastrofy pogodowe czy krachy na rynkach. Rozsądna cena za prąd utrzymana przez dłuższy okres na pewno nie płynie na decyzję o wypowiedzeniu umowy. Niekorzystne warunki mogą zaowocować taką decyzją, dlatego warto sprawdzić ile może nas to kosztować. Za każdy wcześniejszy miesiąc wypowiedzenia sprzedawca może chcieć od nas zapłaty nawet 25 złotych. Zerwanie umowy na rok przez jej zakończeniem to koszt nawet 300 złotych. Sprzedawca doliczy do tego karę za niewywiązanie się z umowy, a zobowiązaliśmy się na zakup energii w pewnej ilości, zapłacimy za każdy niepobrany z zamówiony przez sprzedawcę kWh. Warto warunki wypowiedzenia nowej umowy warto, więc poznać przed jej podpisaniem.

5. Bonusy i gratisy od sprzedawcy energii

Prąd za darmo, czemu nie, ale oferta powinna tak wyglądać, że te kilka miesięcy prądu za darmo, nie będzie spłacane przez odbiorcą przez pozostałe lata. Obecnie na rynku królują oferty połączone z usługami. Płacąc wyższa opłatę handlową otrzymamy prąd jak prąd wraz z fachowcami z dziedziny elektryki, informatyki czy szklarza.

6.  Wygoda dla konsumenta

O połacie handlowej można wiele napisać, ma ona głównie rekompensować koszty prowadzenia Punktów Obsługi Klienta. Mali sprzedawcy z pewnością nie będą prowadzić placówki w naszym mieści. Będziemy skazani na kontakt telefoniczny lub internetowy, jest możliwy. Dobrze przeprowadzona zmiana sprzedawcy, szacunek sprzedawcy do klienta zaowocuj tylko tym, że klient będzie kontaktował się jedynie w przypadku przedłużenia umowy. Nie będzie potrzeby rozmowy o rachunkach, błędach czy niekompetencji. Jak wskazuje porównywarka cen energii EnergiaDirect bliskość sprzedawcy energii może zejść na dalszy plan.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź