OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Jak zmienić taryfę energetyczną?

Wiedza odbiorców o rynku energii nie jest zbyt duża. Tyczy się to także taryf energetycznych. Zdecydowana większość z nas nigdy nie zmieniała taryfy, chociaż dla części taka zmiana mogłaby być korzystna.

Co to jest grupa taryfa?

Jest to grupa odbiorców, dla których jak głosi rozporządzenie Ministra Gospodarki stosuje się dany zestaw stawek i cen. Są one uzależnione od warunków ich stosowania. Kwalifikacja do danej grupy energetycznej odbywa na podstawie rodzaju gospodarstwa domowego lub w zależności od zapotrzebowania indywidualnego. W danej grupie obowiązują inne stawki za kilowatogodzinę. Stawki te są dopasowane w większości przypadków do danych dni tygodnia, pór dnia czy godzin. Nie wiesz jaką posiadasz taryfę energetyczną? Zerknij na swój rachunek za prąd. Tam znajdziesz tą informacje.

Taryfy dla gospodarstw domowych

W przypadku budowy domu następuje przydział do grupy taryfowej C11. Jest ona jednak o kilkadziesiąt procent droższa w porównaniu do zwykłej taryfy G11. Dlatego po zakończeniu budowy należy jak najszybciej przejść na taryfę G11.

Standardową taryfą energetyczną dla gospodarstw domowych jest G11. Jest to taryfa jednostrefowa – w ciągu doby jedna stawka za kilowatogodzinę.

Taryfa G12 to taryfa dwustrefowa – w ciągu doby dwie stawki za kilowatogodzinę.

Taryfa G12w – taryfa dwustrefowa – w ciągu doby dwie stawki za kilowatogodzinę, tańsza stawka także w weekendy i święta.

Zmiana taryfy energetycznej

Zmiana taryfy energetycznej jest bezpłatna i można ją dokonać raz na 12 miesięcy. Wystarczy złożyć odpowiednie pismo u lokalnego dystrybutora energii elektrycznej. Warto tu dodać, że niezbędna jest zmiana licznika prądu.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź