OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Energia elektryczna w kuchni. Ile płacimy za eksploatację urządzeń kuchennych?

Dzisiejsze gospodarstwa są pełne urządzeń elektrycznych. Ich działanie jest coś warte. Spójrz do kuchni, gdzie pełno pożeraczy energii elektrycznej. Kuchnia jest rajem dla głodnych energii sprzętów.

Świeże jedzenie nie jest za darmo, lodówka ile pobiera energii?

W przybliżeniu 15-20% zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych idzie na chłodzenie zamrażanie. Dlatego zaleca się nabywać urządzenia klasy A +++ klasy te są,  do 50% bardzie energooszczędne względem klasy A. Są też znacznie droższe. Chłodzenie rocznie kosztuje nas od 200 do 400 złotych, wszytko zależy od modelu lodówki, tego jak o nią dbasz czy jej wielkości.

lodowka-zuzycie-energii

Aby obliczyć roczny koszt prowadzenia gospodarstwa domowego znać należy nie tylko moc urządzeń ale i ceny dystrybutora, wiedzieć w jakim obszarze dystrybucji energii elektrycznej znajduje się nasze gospodarstwo.

Jak zaoszczędzić pieniądze na działaniu chłodziarek i zamrażarek?

Nie kupuj za dużej lodówki. Na osobę wystarczy zaledwie 50-70 litrów.
Optymalna temperatura w lodówce to 5-7 ° C, Kiedy ją zmniejszyć do plus 3 ° C, zużycie wzrośnie o 15%.
Lodówka musi oddychać. Nie przysuwaj jej do ściany, zostaw 8 cm miejsca.
Regularnie rozmrażać. Gdy skorupa lodu, dramatycznie wzrasta, wzrasta i zużycie energii elektrycznej.
Udając się na wakacje, opróżnij lodówkę i wyjmij wtyczkę z gniazdka, albo uruchom tryb wakacyjny.
Regularnie wycierać osady kurzu na urządzeniu chłodzącym.

Myć czy nie myć w zmywarce?

Opinia podzielona jest na dwie części. Niektórzy uważają, zmywarkę jako narzędzie, które kosztuje i pochłania ogromne pieniądze. Inni nie wyobrażam sobie bez niego życia. Prawda jest taka, że zmywarka pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu, a ten spędzany nad zlewem to nawet 1 do 1,5 godziny.

Dzisiejsze zmywarki są zaskakująco łagodne, dla środowiska, ale nie koniecznie dla portfela. Zmywarka nie zużywa mniej wody niż mycie w zlewie lub pod bieżącą wodą. Drogie są też specjalne detergenty, droższe niż konwencjonalny płynu do mycia naczyń. Jedno myce w zmywarce to  kosztuje około 3- złotych, a zmywanie ręczne około 1,50 zł.

Ile prądu pobiera..?

Zwalić całą winę za wysokie rachunki za prąd tylko lodówkę i zmywarkę nie byłoby sprawiedliwe. Kto nie chciałby się rano napić kawy? Woda musi zagotować się w krótkim czasie. Przygotowanie gorących napojów jest procesem energochłonnym. Miłośnicy kawy będą płacić za energię elektryczną ponad 150 złotych rocznie więcej, nieważne czy wybiorą ekspres czy kwiarkę. Urządzenia te pochłaniają bardzo dużo mocy. 
Jeśli dodać do tego podgrzany w mikrofali tost,  to roczne koszty operacyjne nadal rosną. Małe urządzenia ADG są istnymi pożeraczami energii, moc blendera to ok. 2200 W, lodówka ma ok. 340 wat. Dobrze, że blender nie musi działać przez długie godziny.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź