OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Duży rachunek za energię elektryczną

Polacy w porównaniu do swoich zarobków otrzymują wysokie rachunki za prąd. Jest jednak kilka sposób na zmniejszenie wydatków za energię.

Zmiana sprzedawcy i taryfy

Warto rozpocząć „zbijanie” dużego rachunku za prąd od zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Jest to proces całkowicie bezpłatny i nie wymaga od nas większego wysiłku. Wystarczy wybrać nowego sprzedawcę (można skorzystać z pomocy porównywarki cen prądu) i dać mu upoważnienie, aby w naszym imieniu załatwić wszelkie konieczne formalności. Niektórym odbiorcom może się opłacać zmienić także taryfę energetyczną.

Wymiana oświetlenia

Spory wkład w wysokość rachunku za prąd ma z pewnością oświetlenie. Jeśli posiadamy jeszcze zwykłe żarówki to warto pomyśleć o ich wymianie na oświetlenie energooszczędne typu np. LED. Takie oświetlenie pobiera aż kilkakrotnie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki.

Urządzenia elektryczne

Aby zmniejszyć rachunki za prąd powinniśmy także włożyć nieco wysiłku w oszczędzanie energii. Zwróćmy szczególną uwagę na urządzenia, które działają całodobowo. Przykładem takiego urządzenia jest lodówka. Po pierwsze, nie powinna ona znajdować się w pobliżu grzejnika czy kuchenki. Ponadto warto pamiętać, o nie wkładaniu do niej ciepłych dań – wówczas rośnie bowiem zużycie prądu. Należy także pilnować, aby wewnątrz lodówki nie pojawił się szron – on bowiem powoduje większe o 10% zużycie energii. Uwagę także skupić powinniśmy na mniejsze urządzenia. Czajnik elektryczny także okazuje się, że pobiera niemałe ilości energii. Aby zmniejszyć jego pobór należy gotować, taką ilość wody, ile w danym momencie potrzebujemy. Czajnik pobierze także więcej prądu, jeśli płyta grzewcza lub grzałka będzie pokryta kamieniem.

 

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź