OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Tauron rachunki za energię

Sprzedawca prądu jakim jest Tauron przysyła Ci rozliczenia online? Nie wiesz więc ja zapłacić taki rachunek i szukasz informacji. Oto poradnik, który dostarczy Ci wiedzy co to są rozliczenia prognozowane, jak kontrolować swoje rachunki, jak szybko i wygodnie płacić rachunki w Tauron.  

Czym są rozliczenia prognozowane?

Każdy sprzedawca będzie podkreślał doniosłą rolę rozliczeń prognozowanych, mówiąc, że Jak to tradycyjny sposób rozliczania się za energię elektryczną. Fakt, że kilkanaście lat temu, kiedy to technologia liczników energetycznych nie była tak rozwinięta, dostawcy, aby ułatwić sobie obliczenia badali zużycie prądu danego odbiorcy w oparciu o prognozę. Tauron, przesyła swoim klientom, pięć blankietów wpłat, na każdym z nich zapisuje termin płatności. Odbiorcy tego OSD płacą, więc za prąd co dwa i pół miesiąca. Wysokość rachunków nie powinna dziwić, gdyż pobór prądu a więc i wysokość rachunku jest szacowana na podstawie deklaracji odbiorcy.  Faktury mogą być także wystawiane na podstawie użycia prądu w analogicznym okresie, tj. faktura za lipiec 2017 będzie naliczona w oparciu o zużycie, jakie zanotowano u nas w lipcu 2016. Prognoza jest weryfikowana przez inkasenta dokonującego kontrolnego odczytu licznika prądu.

Kiedy nadpłata lub niedopłata za prąd?

Tauron chociaż wprowadza możliwość „oddania” nadpłaconych pieniędzy, to tak jak inni sprzedawcy prądu, w sposób automatyczny zalicza ją na poczet kolejnego rachunku. Jeśli jednak chcesz otrzymać zwrot nadpłaty to musisz złożyć odpowiedni wniosek. Niedopłata z kolei jest doliczana do kolejnego rozliczenia.

Rachunki Tauron w eBOK

Podgląd faktury jest dla klienta Tauron możliwy za pomocą elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Tauron) po zalogowaniu na konto eBOK Tauron, możemy podglądać faktury w wersji elektronicznej, znaleźć wzory dokumentów oraz uzyskać informacje nt. umowy i rachunków, zadać pytanie, czy mienić deklarację odnośnie prognozy.

750x200

Płacenie rachunków Tauron

Usługa ePłatności, to wygodny i darmowy sposób aby zapłacić rachunek za prąd w Tauron. Wystarczy zalogować się na eBOK, poszukać zakładki z płatnościami i wykonać przelew, Ci, którzy dokonują opłat online, nie powinni mieć problemów. Opłata za przelew jest uzależniona od banku. Oczywiście, należności wobec Tauron można także uregulować gotówką lub przelewem, płacąc w placówce banku czy poczcie.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź