OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Energa taryfy

Energa tak jak każda inna firma energetyczna ma w swojej ofercie szereg taryf. Co to jest taryfa A, B, C czy G? Co to jest taryfa jednostrefowa i czym różni się od taryfy dwustrefowej?

Taryfy A, B, C, G

Taryfa A jest przeznaczona dla największych odbiorców energii elektrycznej. Są oni zasilani z sieci wysokiego napięcia. Rozliczenia z firmą energetyczną odbywają się w tym przypadku jednostrefowo, dwustrefowo lub trójstrefowo. Z kolei B to taryfa, w której odbiorcy mają zasilanie z sieci średniego napięcia. Moc umowa może być mniejsza lub większa od 40 kW. Rozliczenia w tej taryfie odbywają się jednostrefowo lub dwustrefowo. Taryfa C jest dedykowana dla odbiorców zasilanych z sieci niskiego napięcia. Tutaj także moc umowa może być mniejsza i większa od 40 kW. Dostępne rozliczenia w tej taryfie to jednostrefowe, dwustrefowe. Ostatnia taryfa G to taryfa dla gospodarstw domowych. Ten sprzedawca energii elektrycznej ułatwia kontakt klientom. 24 godziny na dobę jest dostępny specjalny serwis Energa24. Za jego pomocą można m.in. kontrolować swoje wydatki na prąd.

Taryfy jednostrefowa lub dwustrefowa

Energa taryfy to także taryfy jednostrefowe, dwustrefowe czy weekendowe. Taryfa jednostrefowa jak sama nazwa wskazuje to taryfa, gdzie przez całą dobę obowiązuje jedna strefa, czyli jedna stawka za kilowatogodzinę. Taryfa dwustrefowa to dwie ceny energii: wyższa w tzw. szczycie i niższa poza szczytem. Dokładne godziny ustala dystrybutor energii elektrycznej. W przypadku taryfy weekendowej niższe stawki obowiązują w soboty, niedziele i święta.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź