OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Oszczędności mogą być większe, wystarczy zmiana sprzedawcy energii

Oszczędności mogą być większe, wystarczy zmiana sprzedawcy energii

Oszczędności mogą być różne. Ktoś zaprzestanie zakupu drogiego szamponu lub oleju, ktoś przestanie wychodzić na piwo, oszczędzamy to czy tamto odmawiając sobie czegoś. Dlaczego więc nie oszczędzać dokonując comiesięcznych, regularnych płatności za energię elektryczną?

Skupimy się na możliwość zaoszczędzenia energii. Co zrobić, aby płacić za energię mniej, można spróbować zmniejszyć zużycie przez zmianę swoich zachowań, albo można zmienić firmę, która sprzedaje energię elektryczną. Oba rozwiązania są rozsądne. Do oszczędzania energii trzeba się przykładać, pamiętać o tym aby wyłączyć telewizor zaraz po oglądaniu. Prawidłowo dobrać żarówki, aby nowe, elektrooszczędne świeciły przyjemnym dla nas światłem. Zmiana sprzedawcy prądu to realne oszczędności, wystarczy tylko dobrze wybrać nowego sprzedawcę jak i prawidłowo przeprowadzić cały proces.

Zmień sprzedawcę, to proste

To tak jak wtedy, kiedy zdecydujesz się na zmianę banku, z którym masz konto, czy wtedy kiedy zmieniasz operatora usług. Zmiana dostawcy, to krok w kierunku niższej stawki kWh. Koszty energii naliczane są w bardzo nieprzejrzysty sposób, gdyż na fakturze pojawia się wiele pozycji. Trzeba pamiętać, że rachunek za prąd zawiera w swojej treści nie tylko opłaty za sprzedaż energii, ale także za dostawę prądu do naszego domu, dlatego na rachunku tak wiele pozycji. Zmiana sprzedawcy prądu ma na celu obniżenie kosztów sprzedaży, poprzez obniżenia ceny za kWh. Obniżka nawet o 0,01 zł przy roczny zużyciu 3500 kWh to oszczędności 35 złotych, a jak wiadomo można uzyskać i więcej.

Zmiana dostawcy energii 

Policz jak bardzo zmiana Ci się opłaci
Na rynku energii elektrycznej jest obecnie mnóstwo dużych i mniejszych dostawców. Jak sprawdzić czy ich oferta jest atrakcyjna? Nie trzeba mozolnie przewijać cenników w domu aby obliczyć ostateczną cenę energii elektrycznej. Wszystko szybko i łatwo obliczysz w kalkulatorze energii online. Wystarczy zaledwie kilka minut aby dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz przechodząc do konkurencji.
Dla przykładu, rodzina mieszkająca w mały mieszkaniu z ogrzewaniem elektrycznym, przy zużyciu 15 MWh rocznie może na zmianie dostawcy zaoszczędzić prawie trzy tysiące. Dodatkowych w tym wypadku oszczędności może dostarczyć też zmiana taryfy, na taryfę dwustrefową.

Podpisanie umowy

Dziś standardem jest podpisanie nowej i pełnomocnictwa dla sprzedawcy, zgodnie, z którym rozwiąże on umowę z obecnym dostawcą, powiadomi o zmianie dystrybutora. Więc w zasadzie poza pierwszym krokiem, to jesteś bez pracy.

Okres wypowiedzenia umowy ze sprzedawcą energii

Zmiana dostawcy energii elektrycznej mogą być wykonywane, po przejściu okresu wypowiedzenia, który jest różny, zależy od umowy. Bez jego zachowania można wiele zapłacić za rezygnację z zaopatrzenia w energię elektryczną u danego sprzedawcy. W przypadku umów na czas nieokreślony okres wypowiedzenia to 30 dni, ale coraz częściej pojawiają się indywidualnie warunki.

Wzrost cen prądu! Mogę odejść

Ustawa Prawo energetyczne dostarcza zawiera w swojej treści zapisy o ochronie odbiorców, dotyczą one głównie likwidacji nowego sprzedawcy, wówczas sprzedawca z urzędu musi zaopiekować się odbiorcą, aby ten nie został bez zasilania. Nie ma zapisów, które chronią odbiorcę przez podwyżkami cen u nowego sprzedawcy. Można zrezygnować z niekorzystnego kontraktu na prąd, w ciągu 14 dni przed jego wejściem w życie.

Umowa o połączeniu usług

Wybór nowego sprzedawcy energii elektrycznej, to nie wybór firmy przesyłowej, bowiem ta jest cały czas taka sama. Sprzedawca i podmiot zajmujący się przesyłem energii to nie to samo. Jeśli posiadasz umowę kompleksową, która łączy obsługę dostaw energii elektrycznej i sprzedaży, to po zmianie podpiszesz dwie umowy. Osobną na sprzedaż i osobną na dostawy. Ceny energii, ustalane przez dostawcę, w taryfie energetycznej nie ulegną zmianie.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź