OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Odczyt licznika ENEA

Jesteś klientem Enei? Możesz podać stan swojego licznika prądu wygodnie przez Internet. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie dostawcy energii elektrycznej.

Jak odczytać licznik prądu?

Stan licznika energii elektrycznej podaje się oczywiście w kilowatogodzinach, a dokładniej w pełnych kilowatogodzinach. Nie mają tu zatem zastosowania ułamkowe cyfry. W przypadku posiadania zwykłego, indukcyjnego licznika prądu należy podawać stan licznika bez zer, które znajdują się z przodu. Liczniki nowej generacji, czyli tzw. inteligentne wyświetlają specjalne kody. Zużycie prądu ogółem jest podawane za pomocą jednego z następujących kodów: E, 1.8.0, 1.5.8.0. Jeśli posiadamy taryfę dwustrefową to kod EA, 1.8.1 albo 1.5.8.1 wyświetla zużycie w strefie dziennej (wyższa stawka za 1 kWh), a kod EB, 1.8.2 albo 1.5.8.2 podaje zużycie w strefie nocnej lub weekendowej (niższa stawka za 1 kWh). To ile zużyliśmy prądu w danym okresie rozliczeniowym da nam odpowiedź wynik odejmowania – od aktualnego stanu licznika odejmujemy stan licznika z poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Zamów bezpłatne porównanie Twojego rachunku

Gdzie podać stan licznika?

Wystarczy wejść na stronę internetową Enea Operator w zakładkę Obsługa Klienta i Kontakt a następnie w Odczyty Online. W dalszym kraju należy wybrać rodzaj licznika. Do wyboru jest licznik jednostrefowy oraz licznik dwustrefowy. W przypadku licznika dwustrefowego należy podać wskazania licznika w strefie dziennej i nocnej. W formularzu odczytu licznika Enea należy podać następujące dane: imię i nazwisko, adres, numer ewidencyjny, numer telefonu, adres e-mail, data odczytu, wskazanie licznika oraz oddział do którego należymy (Enea Poznań, Enea  Bydgoszcz , Enea Gorzów Wlkp., Enea Szczecin, Enea Zielona Góra).

 

 

 

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź