OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Czy prąd budowlany musi być drogi?

Osoby budujące się z pewnością zauważyły, że płacą sporo więcej za prąd niż gospodarstwa domowe. Wszystko dlatego, że taryfa budowlana to droższa taryfa C11, z której zwykle korzystają odbiorcy biznesowi.

Prąd na budowie

Niekiedy prąd na budowę jest ciągnięty od sąsiadów, ale taki proceder po pierwsze nie jest do końca legalny, a po drugie rozliczenie z sąsiadem niekoniecznie musi być łatwe i przyjemne. Warto dodać, że odsprzedać prądu mogą prowadzić wyłącznie te podmioty, które są do tego uprawnione. Innym sposobem na prąd na budowie jest agregat prądotwórczy. Niekiedy ma on jednak zbyt małą moc, dlatego najpewniejsze źródło energii możemy sobie zapewnić poprzez zawarcie umowy na prąd budowlany z firmą energetyczną.

Rodzaje taryf budowlanych

Paradoksalnie klient, który potrzebuje prąd budowlany ma w czym wybierać. Sprzedawcy coraz chętniej do swojej oferty wdrażają propozycję z taryfą budowlaną. Prąd budowlany nie jest już dostępny tylko i wyłącznie u lokalnej firmy energetycznej – możemy go kupić od dowolnego sprzedawcy prądu w Polsce, oczywiście pod warunkiem że posiada taką ofertę. Do wyboru jest taryfa C11 oraz C12a i C12b. W przypadku taryfy C11 stawka za kWh w ciągu doby nie zmienia się. Dwie ostatnie taryfy do taryfy dwustrefowe. W przypadku C12a obowiązują strefy: szczytowa i pozaszczytowa. Natomiast w przypadku C12b strefy: dzień i noc. Dla zdecydowanej większości osób budujących się najbardziej korzystną jest wybór taryfy jednostrefowej. Warto przejrzeć oferty sprzedawców i wybrać tą z najtańszym prądem budowlanym.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź