OTRZYMUJESZ PRZERAŻAJĄCE RACHUNKI ZA PRĄD?
SPRAWDŹ, KTÓRY DOSTAWCA ZAPROPONUJE CI OBNIŻKI CEN

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych zgodnie ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) na zasadach określonych w Regulaminie oraz akceptuję Politykę prywatności.

Jak wygląda zmiana sprzedawcy prądu w firmie?

Na zmianie sprzedawcy energii elektrycznej najbardziej mogą zyskać odbiorcy z grup taryfowych A, B i C, czyli przedsiębiorstwa. Jak przebiega ten proces?

Oferty energetyczne

W pierwszej kolejności należy zebrać oferty energetyczne. W Polsce koncesję na sprzedaż energii elektrycznej posiada ponad trzysta podmiotów, zdecydowana większość z nich nie działa aktywnie. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma wielu ciekawych ofert dla firm. Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty energetyczne?

Porównanie cen energii

Kiedy będziemy mieć już kilka ofert to warto dokonać porównania cen energii. Stawki za kilowatogodzinę czy megawatogodzinę należy bardzo dokładnie prześledzić. Nierzadko sprzedawcy energii elektrycznej proponują niską cenę prądu, ale tylko przez określony czas. Oszczędności wynikające z atrakcyjnej stawki mogą być zmniejszone poprzez opłaty dodatkowe np. wysoką opłatę handlową.

Proces zmiany sprzedawcy

Formalności związane z przenosinami rachunku do innego sprzedawcy może za odbiorcę załatwić przedstawiciel nowego sprzedawcy. Wymaga to jednak podpisania odpowiedniego pełnomocnictwa. On załatwi wszelkie sprawy związane z wypowiedzeniem dotychczasowej umowy i rozpoczęciem realizacji nowej umowy na sprzedaż prądu. Maksymalnie do 5 dni od chwili zmiany sprzedawcy następuje odczyt licznika prądu. Dane te dystrybutor energii przekazuje zarówno dotychczasowemu, jak i nowemu sprzedawcy. Za okres do zmiany sprzedawcy energii rozliczamy się oczywiście z dotychczasowym sprzedawcą.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd!
To łatwe i proste - uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!
sprawdź